• Krótka fryzura

    Date: 2011.04.06 | Category: Fryzury | Tags: ,,,,,

    Krótkie fryzury zawsze były modne i choć nie pozwalają na częste zmiany uczesania to są dość popularne wśród kobiet głownie dlatego że nie wymagają szczególnych codziennych zabiegów. Dzisiejsze trendy pozwalają jednak na wiele rozwiązań jeżeli chodzi o włosy krótkie. Jest to również idealnie rozwiązanie dla kobiet z włosami długimi, które marzą o totalnej metamorfozie. Krótkie fryzury maja wiele zalet, nie tylko nie wymagają ciągłej stylizacji ale również dodają uroku i podkreślają kobiecość.

    Jeżeli zdecydujemy się na włosy krótkie należy tak dobierać fryzurę aby pasowa ona do kształtu twarzy, oraz do całego naszego stylu. Istotne jest również codzienne uczesanie. Mimo krótkich włosów możemy trochę poeksperymentować zaczesując wszystkie włosy do tyłu albo przy pomocy pianki ugnieść poszczególne pasemka i stworzyć na głowie artystyczny nieład. Wygład fryzury możemy również zmieniać wykonując ciągle to w innych miejscach przedziałek, uzyskamy w ten sposób ciągle to inne rozwiązania. Również grzywka może być raz podpięta spinką a raz opadająca na czoło czy oko. Innym sposobem na odmianę jest zaczesywanie włosów za uch, po obu stronach czy dla odmiany tylko z jednej.

    W stylizacji krótkich włosów pomoc nam mogą również występujące w szerokim wyborze dodatki typu opaski, spinki itd. Swój wygląd możemy także zmienić decydując się na radykalną zmianę koloru. Pamiętajmy jednakże włosy poddawane częstym zabiegom typu farbowanie czy rozjaśnianie stają się zniszczone, suche nieraz połamane czy rozdwojone. Aby tego uniknąć należy stosować odpowiednie odżywki, szampony czy zabiegi pielęgnacyjne polecane przez zakłady fryzjerskie albo kosmetyczne.